Po obratu ve finále bere titul opět Bohemka! Bronz v nájezdech vybojovaly hráčky Tigers

Královnami NMČR starších žákyň zůstávají i po letošním roce hráčky Bohemians! Dívky v zelenobílém podporované ze střídačky známým florbalovým bouřlivákem Michalem Jedličkou otočily finále s Chodovem a po výhře 5:3 znovu berou zlaté medaile. Bronz berou po nájezdech Tigers, na Aligators i přes jejich skvělé výkony v průběhu celého turnaje medaile nezbyla.

Zápas o 3. místo
Tigers Jižní Město – FBC Aligators 2:1 po náj.
Zápas o bronz začal opatrně, postupně se ovšem začaly čím dál častěji objevovat krásné florbalové akce. Skóre v 9. minutě otevřela střelkyně Pražanek Karolína Stůjová. Chvíli po přestávce však po individuální akci srovnala opora Aligátorek Blanka Gajdošová. Oba týmy měly několik šancí jít do vedení, neujala se však ani jedna a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěly všechny střelkyně Tigers, jejich brankářka Šárka Černá překvapila kapitánku soupeře rychlým skokem po míčku a zajistila tak svému týmu bronzové medaile.

Finále
Florbal Chodov – FbŠ Bohemians 3:5
Oba týmy se potkaly v repríze finále nedávného turnaje ve švédském Falunu a do vedení šel brzy Chodov. Obrana Bohemians předvedla hned na začátku velkou chybu, když vyslala do samostatného úniku Kristýnu Venerovou a ta zakončila nekompromisně pod břevno. Za Klokanky rychle srovnala Lucie Vodičková a po vyloučení Sabiny Šiňorové měly dívky v zelenobílém výhodu přesilové hry. Hráčky Chodova ale utekly do protiútoku a Lucie Bohumínská vrátila Chodovu vedení. Ta samá hráčka navíc poté tečovala do branky střelu Kristýny Jiráskové a zdálo se, že Chodov už o titul nic nepřipraví. Po snížení Emilie Skalíkové však byla na 5 minut za nešťastný úder hokejkou do hlavy protihráčky vyloučena Marie Wijasová. Chodovské hráčky se bránily statečně, na konci přesilovky i 2. třetiny se však přeci jen srovnala Nela Kočvarová. Marie Wijasová se hned po návratu z trestné lavice dostala do velké šance, vynikající brankářka Bohemians Eliška Koželuhová však svůj tým podržela. Rozhodnutí přišlo tři minuty před koncem, kdy se dvakrát v krátkém čase trefila Emilie Skalíková a završila finálový hattrick. Bohemians obhájily loňský titul, Chodov podobně jako v roce 2017 končí těsně pod vrcholem.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.