O 5. místo si zahrají Olomouc a Tatran

Nedělní program NMČR začal souboji neúspěšných čtvrtfinalistů. Olomouc gólem v poslední minutě porazila Znojmo, střešovický Tatran si jednoznačně poradil s Českou Lípou.

TJ Znojmo – FBS Olomouc 1:2
V souboji dvou moravských týmů padl první gól ve 13. minutě, kdy se v přesilovce trefila obránkyně Olomouc Šárka Zhébalová. Znojmu se podařilo vyrovnat v 22. minutě, když po chybě obrany soupeřek Nikola Krupičková doklepla míček do brány a prolomila střeleckou smůlu svého týmu trvající již od čtvrtfinále. I tak ale nakonec zápas vyhrála Olomouc. 13 vteřin před koncem skórovala poprvé na turnaji Anna Ševčíková a Znojmo už odpovědět nestihlo.

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 5:0
Tatran po včerejším čtvrtfinálovém zklamání vkročil do zápasu lépe a do vedení ho poslala Kristýna Máchová. Ještě před přestávkou navíc hráčky ze Střešovic zvýšily, když po volném úderu chytře prostřelila zeď soupeře Emílie Maurerová. Po přestávce Tatran vedení ještě navýšil – po gólech Lucie Kubové, Nikoly Pieczonkové a Kateřiny Dvořáčkové bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Česká Lípa měla několik šancí na čestný gól, nedokázala však proměnit přesilovou hru ani trestné střílení, z nějž Markéta Šorfová trefila horní tyč.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.