Základní skupina nám slouží i k tomu, abychom se sehrály, říká po nepovedených zápasech klíčová hráčka Ostravy Karolína Bínová

Hráčky Ostravy přijely obhajovat stříbrné medaile pouze s devíti hráčkami a jednou gólmankou. Jejich výkony i kvůli tomu zatím zůstávají za očekáváním a ve třech zápasech si nepřipsaly ani moc. Podle kapitánky a klíčové hráčky Karolíny Bínové však má ostravská hra zejména díky zlepšující se souhře vzestupnou tendenci, což by se mělo ukázat v zápasech play-off. 

Minule jste získaly stříbrné medaile, letos se vám moc nedaří. Čím to podle tebe je?
Víc jak polovina holek z loňského týmu odešla do starší kategorie. My jsme letos zvyklý hrát ligu starších žákyň v pěti, v šesti hráčkách, navíc bez stálé gólmanky. Musely jsme posílit o hráčky z Havířova, s kterými jsme ale neměli ani jeden trénink, takže nejsme sehrané. Základní skupina nám slouží i k tomu, abychom se sehrály. A pak to samozřejmě celé vyhrály!

První zápasy od vás ani herně nebyly nic moc, proti Tatranu to bylo o poznání lepší. Myslíš si, že už se souhra a výkon celkově zlepšuje?
Určitě ano, už se nám podařily i nějaké pěkné kombinace. Ale stále ještě chybí lepší zakončení, dorážky a také štěstí.

Překvapilo vás, na jak kvalitní týmy jste na turnaji narazily? Ve vašem regionu asi tak těžké zápasy moc nehrajete…
V regionu máme Olomouc, která je i tady. Vždycky s ní hrajeme těžké zápasy, které může vyhrává jednou jeden a příště zas druhý. Pak je tam Opava, která umí někdy zahrát také velmi dobře. A navíc celý náš tým hraje i za dorostenky a tam těžké zápasy máme.

Ty sama jsi předvedla sólo před celé hřiště, po kterém jsi přihrála na gól, a pak jsi sama skórovala. Cítila jsi sama na sobě, že se ti hraje lépe?
Mě se hraje pořád stejně. Ale včera jsem vůbec nestřídala, hrála jsem sama na pozici poslední hráčky. Dneska už naštěstí střídám, protože celý turnaj bych takhle asi neuběhala.

Necítíte už právě kvůli nízkému počtu hráček únavu? Ty sama jsi včera byla dvakrát vyloučená – nebylo to i právě z nedostatku sil a také vědomí, že se nesmíš vyčerpat, protože turnaj bude ještě dlouhý, takže jsi byla v soubojích pozdě?
Jak jsem říkala, my jsme zvyklé odehrát za den v pěti přibližně 100 minut hry. Ale je to samozřejmě těžké.  A určitě se nijak nešetřím, ale myslím si, že na turnaji se píská přísněji než u nás v Ostravě.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.