Základní část je minulostí. Aligators ovládly svou skupinu, Ostrava si čtvrtfinále nezahraje!

Základní skupiny letošního NMČR jsou za námi. Vítězkami základních skupin se staly obhájkyně titulu Bohemians a také překvapení letošního ročníku, tým Aligators. Na nízký počet hráček a malou sehranost doplatila Ostrava, která končí před branami play off a zahraje si pouze o 9. místo.

Skupina A

Hráčky Aligators potvrdily, že jejich páteční výkony nebyly náhodné. Po vítězství nad Českou Lípou a Ostravou jim dvě remízy s pražskými týmy stačily k prvenství ve skupině. Bez porážky prošel skupinou i Tatran. Reprezentantky historicky nejúspěšnějšího českého klubu však remizovaly hned třikrát. K tomu těsně přehrály Ostravu, což jim zajistilo druhé místo. Až třetí končí Chodov, který v hezkém utkání nečekaně nestačil na Českou Lípu. Florbalistky ze severu Čech zanechaly velmi dobrý dojem, nakonec podlehly Ostravě a proto končí ve skupině až čtvrté. Tabulku uzavírá Ostrava, jejíž hráčky sice závěrečné utkání skupiny zvládly, ale po předchozích prohrách už jim ani to k postupu nepomohlo.

1. FBC Aligators 8 (10:5)
2. Tatran Střešovice 6 (11:10)
3. Florbal Chodov 5 (8:6)
4. FBC Česká Lípa 4 (8:14)
5. FBC Ostrava 3 (11:13)

Skupina B

Florbalistky Bohemians zatím kráčí za obhajobou titulu. Staly se nejúspěšnějším týmem základních skupin, když body ztratily pouze úvodní remízou s Tigers. Druhá příčka patří nováčkům z Olomouce, kteří sice zahájili turnaj remízou se Znojmem, poté však už ztratili pouze když po bojovném výkonu podlehli Bohemians. Klíčový souboj s Tigers zvládly florbalistky z Hané o gól vyhrát. Pražský tým tím pádem skončil až na třetím místě, ačkoliv jako jediný sebral body Bohemians a v sobotu ráno rozstřílel dalšího postupujícího – Znojmo. Hráčkám z jihu Moravy se zápasy v základní skupině příliš nevydařily, přesto však nejsou v semifinále bez šance. Ostravě se v zápase o 9. místo postaví Vysoké Mýto, které rovněž přijelo s menším počtem hráček a navzdory bojovným výkonům bohužel nezískalo ani bod, přestože v posledním zápase mu k němu nechybělo mnoho.

1. FbŠ Bohemians 10 (14:2)
2. FBS Olomouc 7 (8:8)
3. Ivanti Tigers Jižní Město 7 (18:5)
4. TJ Znojmo 4 (11:16)
5. FTC Vysoké Mýto (3:23)

Čtvrtfinálové dvojice
Aligators – Znojmo
Bohemians – Česká Lípa
Olomouc – Chodov
Tigers – Tatran

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.