Pro nás je úspěch, že jsme ve čtvrtfinále, říká útočnice České Lípy Karolína Zikmundová

Česká Lípa se NMČR účastní poprvé, svojí sílu však už ukázala pražským gigantům Tatranu a Chodovu – zatímco střešovické florbalistky na poslední chvíli zachránily remízu, Chodovu se nepovedlo ani to a překvapivě padl. O výhodnější pozici pro čtvrtfinále však Severočešky připravila prohra 1:4 s nepostupující Ostravou v závěrečném zápase skupiny. Střelkyně jediného gólu České Lípy Karolína Zikmundová je však i přesto s dosavadními výkony svého týmu spokojená.  


Dopoledne jste porazily silný Chodov, co vám chybělo v zápase s Ostravou?
Zase nám utekl začátek a prohrávaly jsme 0:1. A když jsme vyrovnaly, tak jsme pak zase trochu polevily. Ve čtvrtfinále musíme být aktivnější, více napadat a více kombinovat.

Považuješ za velkou komplikaci, že končíte až na 4. místě a budete tím pádem ve čtvrtfinále hrát s Bohemians?
Kdybysme vyhrály, mohly jsme skončit na 2. místě, je to škoda. Ale i tak je pro nás úspěch, že jsme se do čtvrtfinále dostaly.

Jaké měl váš tým před startem turnaje ambice?
Myslely jsme si, že nám to vůbec nepůjde, protože tu jsou týmy s velkým jménem, které jsou v každé kategorii vážně silné. My jsme moc nevěděly, jak se nám bude dařit s nimi hrát, ale překonaly jsme to. Nastoupily jsme do všech zápasů na 100 % a nakonec nám to docela šlo.

Jak se ti zatím na turnaji líbí?
Moc se mi tu líbí. Je to skvělá zkušenost.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.