O medaile si zahrají Aligators, Bohemians, Chodov a Tigers!

Letošní ročník NMČR žákyň zná čtveřici semifinalistů! O mistrovský titul si zahrají Aligators, Bohemians, Chodov a Tigers! Pouze boje o 5. místo zbyly na nováčky z České Lípy a Olomouce, na Znojmo a také na loňského medailistu Tatran.

FBC Aligators – TJ Znojmo 1:0 po sn.
Parádní tažení Aligators letošním ročníkem turnaje pokračuje dál! Jejich první čtvrtfinále se Znojmem dlouho ovládaly obě brankářky. Střelkyním obou moravských týmů se nakonec skórovat za 30 minut hry nepodařilo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich uspěly všechny tři střelkyně Aligatorek – Blanka Gajdošová, Natálie Adamcová i Veronika Macháčková. Naopak znojemským dívkám se ani v nájezdech vůbec nevedlo a tím pádem se musí spokojit se souboji o 5. místo.

FbŠ Bohemians – FBC Česká Lípa 13:2
Česká Lípa šla proti Bohemians brzo do vedení, když se poprvé na turnaji trefila Eliška Faltová. Naděje Severočešek na postup do semifinále ovšem rychle uhasila především kanonýrka Klokanek Emilie Skalíková, která hned čtyřmi góly za sebou obrátila skóre na 4:1 pro obhájkyně titulu. Později přidala ještě svůj pátý zásah a společně s celým týmem si došla pro jasný postup. Tvrdou zkouškou bude pro zatím suverénní Bohemians „pražské“ semifinále s Tigers.

FBS Olomouc – Florbal Chodov 1:3
Vyrovnaný zápas nabídl řadu pěkných florbalových akcí. Chodovské lvice, podporované hloučkem klubových kolegů z chlapeckých týmů, šly do vedení po střele Lucie Bohumínské. Druhý gól přidala na konci první třetiny odchovankyně Kolína Sabina Šiňorová a zdálo se, že Chodov si v klidu dojde pro postup. Ve druhé části však z nepříliš dobré střelecké pozice od mantinelu krásně srovnala Veronika Mrázková a Olomouc poté měla několik šancí na vyrovnání. Nejblíže ke gólu byla opět Veronika Mrázková, která se v přesilovce pokusila o nadějné freestylové zakončení zpoza brány, gólmanku Chodova však nakonec nepřekonala. Poté se navíc opět trefila Sabina Šiňorová, jejíž tečovaná střela se štěstím doskákala za brankovou čáru. Chodov tak čeká semifinále proti Aligators.

Tatran Střešovice – Tigers Jižní Město 2:4
Vyhrocenou bitvu pražských soupeřů gólově otevřela útočnice Tigers Andrea Břeská. Další zásah hráček z Jižního Města ovšem rozhodčí neuznali pro předcházející faul a ve druhé třetině přišlo nejdřív srovnání z hole Sofie Gocové a poté šel Tatran po závaru před brankou dokonce do vedení. Tigers však v poslední části brzy vyrovnaly, když ukázala svojí dělovou střelu Karolína Stůjová. Do semifinále nakonec tým z Jižního Města posunula šťastná rána Moniky Halamové, která po lehké teči zapadla do branky. Závěrečný nápor Tatranu se šesti hráčkami v poli už k ničemu nevedl. Naopak, až od vlastní střídačky trefila prázdnou branku Eva Maříková a Tigers tak oplatily svým rivalkám porážku z minulého ročníku.