Ve finále se utká Ostrava s Bohemians!

Druhý ročník Neoficiálního MČR žákyň bude mít kompletně odlišné složení finálové dvojice než v roce 2017. Ve finále se utkají soupeři ze skupiny B, dosud neporažená FBC Ostrava a velmi produktivní FbŠ Bohemians.

FBŠ BOHEMIANS – TATRAN STŘEŠOVICE 5:2
Bohemka se poučila ze čtvrtfinálového zaváhání svého městského rivala Tigers, kteří na Tatran nevyzráli a od začátku zápasu se s ničím nemazala. 14. sekunda – Krátká 1:0, 17. sekunda – Kočvarová 2:0, 65. sekunda – Skalíková 3:0. Zápas pořádně ani nezačal a zelenobílí jasně ukázali, jak moc do finále chtějí. V první třetině padl ještě jeden gól na každé straně, nicméně tříbrankový rozdíl dával FbŠ luxusní vstupní podmínky do další fáze zápasu a na hřišti to bylo vidět. Hráčky Bohemians dovedly zápas v pohodě do vítězného konce a mohly v poklidu sledovat, kdo se stane jejich finálovým soupeřem.

FBC OSTRAVA – TJ ZNOJMO 6:2
Tím se papírově měla stát Ostrava, jenže sport si na papíry nehraje a hráčky Znojma to dokazovaly od prvních chvil zápasu. Jestliže úvod předchozího semifinále patřil favoritovi, v tom druhém se předvedl outsider utkání, konkrétně pak především Soňa Dibelková. V prvních dvou minutách se prosadila hned dvakrát a Ostrava se dostala do nepříliš obvyklé pozice. Na turnaji prohrávala o dvě branky pouze v úvodním zápase (mimochodem, právě s Bohemians), ale stejně jako dříve, tak i nyní se Znojmem se hráčkám kolena nerozklepaly. Ještě v první třetině FBC snížilo a výborným nástupem do druhé části díky Řehákové a Středulové skóre otočilo. Když pak Řeháková přidala 25 sekund před koncem prostřední části branku už na 4:2, bylo prakticky rozhodnuto. Stejná hráčka uzavírala nejen svůj hattrick, ale také skóre utkání, brankou na 6:2 a Ostrava tak pokračuje ve výborných výkonech, které bude chtít potvrdit i v tom nejdůležitějším zápasem turnaje.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.